اپل از واژه‌ی Free برای اپلیکیشن‌های رایگان سیستم پرداخت درون برنامه استفاده نمی‌کند.

شرکت اپل تغییری کوچک اما مهم در استور خود پیاده‌سازی کرده است که به موجب آن، بازی‌ها و اپلیکیشن‌های رایگانی که دارای سیستم پرداخت درون برنامه‌ هستند، از این پس FREE نامیده‌ نمی‌شوند و به جای آن از واژه‌ی GET استفاده می‌شود.

اپل نخستین شرکتی نیست که تصمیم به اجرای چنین طرحی گرفته است. اوایل سال جاری میلادی، گوگل در این راه پیش‌قدم شد و در فروشگاه گوگل پلی خود، از واژه‌ی رایگان برای بازی‌ها و برنامه‌های رایگانی که سیستم پرداخت درون برنامه‌ دارند، استفاده نکرد. این اقدام گوگل و اپل در نتیجه هشدارها و فشار‌های دولت آمریکا و کمیسیون اروپا صورت گرفته است. آن‌ها عقیده دارند که کاربر باید نسبت به برنامه‌ای که دریافت می‌کند، آگاهی کامل داشته باشد، بنابراین به کاربردن کلمه‌ی “رایگان” برای بازی‌ها و برنامه‌هایی که در اصل باید برایشان پول خرج کرد، اما در ظاهر رایگان‌ هستند، نوعی دور زدن مشتری و فریب دادن آن‌ها است.

کمیسیون تجارت آمریکا طی شکایتی از هر دو شرکت اپل و گوگل، توانسته ده‌ها میلیون دلار را که از طریق سیستم پرداخت درون برنامه‌ اپلیکیشن‌های به اصطلاح رایگان کسب شده، استرداد کند.
علاوه بر شرکت‌های اپل و گوگل، از آمازون هم چندین بار درخواست شده تا از واژه‌ی رایگان برای این دست از برنامه‌ها استفاده نکند ولی هنوز اقدامی از سوی آن‌ها صورت نگرفته است.