بایگانی دی ۱۳۹۳

اپل از واژه‌ی Free برای اپلیکیشن‌های رایگان سیستم پرداخت درون برنامه استفاده نمی‌کند.

شرکت اپل تغییری کوچک اما مهم در استور خود پیاده‌سازی کرده است که به موجب آن، بازی‌ها و اپلیکیشن‌های رایگانی که دارای سیستم پرداخت درون برنامه‌ هستند، از این پس FREE نامیده‌ نمی‌شوند و به جای آن از واژه‌ی GET استفاده می‌شود.

اپل نخستین شرکتی نیست که تصمیم به اجرای چنین طرحی گرفته است. اوایل سال جاری میلادی، گوگل در این راه پیش‌قدم شد و در فروشگاه گوگل پلی خود، از واژه‌ی رایگان برای بازی‌ها و برنامه‌های رایگانی که سیستم پرداخت درون برنامه‌ دارند، استفاده نکرد. این اقدام گوگل و اپل در نتیجه هشدارها و فشار‌های دولت آمریکا و کمیسیون اروپا صورت گرفته است. آن‌ها عقیده دارند که کاربر باید نسبت به برنامه‌ای که دریافت می‌کند، آگاهی کامل داشته باشد، بنابراین به کاربردن کلمه‌ی “رایگان” برای بازی‌ها و برنامه‌هایی که در اصل باید برایشان پول خرج کرد، اما در ظاهر رایگان‌ هستند، نوعی دور زدن مشتری و فریب دادن آن‌ها است.

کمیسیون تجارت آمریکا طی شکایتی از هر دو شرکت اپل و گوگل، توانسته ده‌ها میلیون دلار را که از طریق سیستم پرداخت درون برنامه‌ اپلیکیشن‌های به اصطلاح رایگان کسب شده، استرداد کند.
علاوه بر شرکت‌های اپل و گوگل، از آمازون هم چندین بار درخواست شده تا از واژه‌ی رایگان برای این دست از برنامه‌ها استفاده نکند ولی هنوز اقدامی از سوی آن‌ها صورت نگرفته است.

0

مصاحبه با شایان شلیله بنیانگذار شبکه تبلیغات(Anetwork) در استارتاپ ویکند موبایل تهران

شایان شلیله بنیانگذار شبکه تبلیغات (Anetwork) است که در حدود  ۴ سال پیش شکل گرفت.

به نظر او سابقه کاری که مربی ها دارند در کمک کردن آنان به تیم ها بسیار مهم است.

مصاحبه با شایان شلیله بنیانگذار شبکه تبلیغات(Anetwork) در استارتاپ ویکند موبایل تهران

او می گوید به عنوان داور نکاتی که اهمیت دارد این است که در ۵۴ ساعت آیا تیم ها آموخنه اند که مفهوم استارتاپ چیست و ایده شان مشکلی را از جامعه حل می کند یا خیر. همچنین او به این نکته نیز اشاره کرد که نحوه آمار گیری نیز مهم است، اینکه آیا با مردم رو در رو صحبت کرده اند یا خیر.

شایان می گوید در این سه روز بحث درآمد برای تبم ها مطرح نیست، بلکه بحث رشد مهم است و مدل کسب و کاری تیم ها باید به گونه ای باشد که بتواند به سرعت رشد کند.

شما می توانید فیلم این مصاحبه را از اینجا ببینید.

0

مصاحبه با حسام آرمندهی موسس و مدیر کنونی کافه بازار در هشتمین استارتاپ ویکند تهران

حسام آرمندهی از مؤسسان کافه بازار و مدیر کنونی آن به عنوان مربی در هشتمین استارتاپ ویکند تهران حضور داشت.

این استارتاپ ویکند ۴ تا ۶ تیر ماه در دانشگاه شریف برگزار شد.

مصاحبه با حسام آرمندهی موسس و مدیر کافه بازار

شما می توانید فیلم این مصاحبه را از اینجا ببینید.

0

اولین گردهمایی توسعه‌دهندگان بازار اندروید

فرصتی برای نزدیک شدن و گپ و گفت بین فعالان داخلی و خارجی از جمله توسعه‌دهندگان، مدیران محصول، سرمایه‌گذاران و کافه‌بازار.

پنج‌شنبه بازار مجموعه‌ای از کارگاه‌ها و میزگردهای تخصصی است.

اولین گردهمایی توسعه‌دهندگان بازار اندروید

اولین گردهمایی توسعه‌دهندگان بازار اندروید

پنج‌شنبه‌بازار گردهمایی سالیانه توسعه‌دهندگان بازار اندروید است که در آن جهت‌گیری‌های اصلی این صنعت در یک سال آینده با حضور همه فعالان و علاقه‌مندان ترسیم می‌شود. محور اصلی سخنرانی‌ها و کارگاه‌های اولین دوره، توسعه برنامه‌های بومی برای ابزارهای هوشمند است.

برای کسب اطلاعات بیشتر شامل تاریخ برگزاری گردهمایی، محل برگزاری، معرفی سخنرانان، کارگاه‌ها و زمان‌بندی رویداد به اینجا مراجعه کنید.

ضمنا شروع ثبت نام از تاریخ ۱۵ دی ماه می باشد.

0