بایگانی دی ۱۳۹۳

برای پرداخت درون برنامه اپلیکیشنتان دنبال درگاهی مستقل هستید؟

همراه پی یک سیستم پرداخت درون برنامه ای متفاوت برای نرم افزارهای موبایل میباشد که تمامی برنامه نویسان موبایل با هرنوع سیستم عاملی از جمله Android و ios قادر به استفاده از آن میباشد و میتوانند در کمتر از چند دقیقه نرم افزار های خود را به سیستم پرداخت درون برنامه ای (درگاه پرداخت آنلاین) مجهز نموده و مبالغ خود را از مشتریان دریافت نمایند .

application seyedsadr.com

همراه پی مستقل از هرنوع مارکت و سیستم عاملی میباشد و برنامه نویس میتواند نرم افزارهای خود را در هرنوع مارکتی انتشار دهد و بدون نیاز به هرنوع مارکت از پیش نصب شده مبالغ خود را دریافت نمایید.

0

چاد مورتا، مردی که تنها با ۴ ساعت کار در هفته میلیونر شد.

چاد مورتا(Chad Mureta) یک کارآفرین، نویسنده، سخنران و مشاور است. او مدیر عامل شرکت امپراتوری اپلیکیشن است. مورتا بیش از ۴۶ اپلیکیشن تولید کرده است که بیش از ۳۵ میلیون بار در سراسر جهان دانلود شده است.

chad mureta seyedsadr.com

معرفی او را از زبان خودش بخوانید (برگرفته از مقدمه کتاب امپراطوری اپلیکیشن)

من این تجارت را از روی تخت بیمارستان شروع کردم در حالی که معلوم نبود زنده بمانم. تصادف وحشتناکی کردم و دو عمل جراحی سخت داشتم و ۱۸ ماه درد کشیدم تا خوب شدم. به جز کمک‌های بیمه، حدود ۱۰۰ هزار دلار هزینه های درمانم شد. در چاهی افتاده بودم که نمی‌دانستم چطور باید از آن خارج شوم. تا آن زمان در چند شرکت کار کرده و بیرون آمده بودم. آخرینش معاملات ملکی بود. ۱۸ ساعت در روز کار می‌کردم. دیگر کارمند نبودم، یک برده بودم. از بیمارستان که مرخص شدم فهمیدم آنقدر شانس داشته‌ام که به زندگی برگردم. تصمیم گرفتم از راه گذشته‌ام دست بردارم و راه جدیدی برای زندگی کردن پیدا کنم. به مرکز بازپروری رفتم که هم جسمم بهتر شود هم فکرم. در آنجا با ایده زندگی آزادانه آشنا شدم. یکی از دوستان خوبم مقاله ای درباره اَپ فروشی به من داد و گفت باید به این تجارت وارد شوم.  فهمیدم بیشتر اَپ فروش‌ها تیم‌های یکی-دو نفره هستند، با هزینه های کم و سودهای میلیونی. هنوز روی تخت بیمارستان بودم که ایده یک اَپ را کشیدم. سه هفته بعد ۱۸۰۰ دلار قرض کردم و وارد تجارت اَپ شدم. الآن سه شرکت تولید اَپ دارم و میلیون‌ها دلار پول. دو ماه بعد از راه انداختن شرکت، یکی از اَپ‌هایم ۳۰ هزار دلار سود کرد، ماه بعدش ۱۲۰ هزار دلار. تا الآن ۴۰ اَپ ساخته‌ام این اَپ‌ها بیشتر از ۳۵ میلیون بار دانلود شده‌اند. بیشتر از ۹۰ درصد اَپ‌هایم موفق بوده‌اند.

app empire seyedsadr.com

من هنوزم هم نمی‌دانم چطور باید اَپ را به روز کرد، کار را برنامه‌نویس‌ها می‌کنند و توزیعش با اپل و گوگل  است. من روی بازار تمرکز کرده‌ام و کارآفرینی می‌کنم تا شرکتم را هدایت کنم. هر روز که بیدار می‌شوم آیفونم را چک می‌کنم، صبحانه می‌خورم، یک ساعتی به برون‌سپاری کارهایم می‌پردازم، و بقیه روزم به استراحت و زندگی شگفت انگیزم سپری می‌شود.

متن کامل را می تونید از طریق کتاب که به زودی تولید می شود مطالعه نمایید.

0

مالکین اصلی بازار تلفن همراه

بر اساس آخرین گزارشی که شرکت تحقیقاتی گارتنر در ماه دسامبر منتشر کرده است، شرکت های سامسونگ، اپل و هوآوی هنوز در صدر لیست پرفروش ترین برند های تولید کننده اسمارت فون جای گرفته اند.

سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴، تعداد ۷۳٫۲ میلیون دستگاه تلفن هوشمند روانه بازار کرده است. در مقام مقایسه باید گفت این میزان در سه ماهه سوم سال گذشته، ۸۰٫۳ میلیون دستگاه بوده و این یعنی اینکه سامسونگ، افتی ۸٫۸ درصدی را در محصولات شیپ شده تجربه می کند. از نقطه نظر سهم این شرکت از بازار، می توان به این نکته اشاره کرد که سهم سامسونگ از ۳۲٫۱ به ۲۴٫۴ درصد کاهش پیدا کرده است. این کاهش، کاهش قابل ملاحظه ای است. اما هنوز هم از هر ۴ اسمارت فونی که به فروش می رود، یکی متعلق به سامسونگ است.

 

14mobilerank

 

مقام دوم باز هم نصیب اپل گشته و این شرکت همچنان آرام و استوار به پیش می رود. درصد مالکیت اپل نه تنها کاهش نداشته، بلکه رشدی ۰٫۶ درصدی را نیز به خود می بیند و از ۱۲٫۱ درصد به ۱۲٫۷ درصد افزایش پیدا کرده است. به وضوح، ارائه نسخه ششم آیفون محبوب اپل، سهم بسزایی در این افزایش سهم و باقی ماندن در رده دوم ایفا کرده و اپل توانسته تعداد آیفون های شیپ شده به بازار را از ۳۰٫۳ میلیون به ۳۸٫۱ میلیون دستگاه برساند. دقت کنید که شیپینگ اپل از لحاظ تعداد، ۲۵ درصد رشد داشته و با این وجود تنها ۰٫۶ درصد بر سهم اپل از بازار تاثیر گذاشته است. این نکته به وضوح موید این حقیقت است که شرکت های تولیدکننده دیگر بیکار ننشته و پا به پای یکدیگر پیش آمده اند.

اما شرکت چینی خوش نام هوآوی که رفته رفته در بازار ایران هم محبوب شده و به انتخابی با قیمت مناسب برای علاقمندان گوشی های هوشمند تبدیل گشته است، توانسته با افزایش تولید و شیپ کردن ۱۵٫۹ میلیون اسمارت فون در سه ماهه سوم ۲۰۱۴، اندکی سهم خود را از بازار بهبود دهد و از ۴٫۷ درصد در سه ماهه سوم ۲۰۱۳ به ۵٫۳ درصد در مدت مشابه ۲۰۱۴ دست پیدا کند. با این وجود، هوآوی تنها شرکت چینی حاضر در لیست برترین های کوارتر سوم ۲۰۱۴ نیست. شیائومی دیگر نماینده چین، توانسته رقم رشد حیرت آور و تحسین برانگیزی را برای خود رقم بزند. این شرکت توانست در فصل پاییز ۲۰۱۴ به سهم ۵٫۲ درصد از بازار تلفن های هوشمند برسد. شیائومی که در سه ماهه سوم ۲۰۱۳ تنها ۱٫۵ درصد از بازار را در اختیار داشت، توانسته با افزایش تولید و بازاریابی موفق خود در مارکت های مستعدتر، تعداد ۱۵ میلیون تلفن هوشمند را در این مدت روانه بازار کند و به چنین سهم ایده آلی دست یابد. با این اتفاق، لنوو جایگاه چهارمی خود را به شیائومی داده و با سهم ۵ درصدی در جایگاه پنجم قرار می گیرد. گویا می توان به تحقق ادعای بلندپروازانه مدیر عامل این شرکت، مبنی بر تبدیل شدن به برترین تولید کننده اسمارت فون دنیا در ده سال آینده اندکی امیدوار بود.

جالب است که تولیدکنندگانی از قبیل LG (با وجود رشد چشمگیر اخیرش) و همچنین نوکیا/مایکروسافت در میان پنج تولیدکننده برتر جایی نداشته و در زیرگروه other دسته بندی شده اند.

گارتنر همچنین پیش بینی کرده که تولید اسمارت فون ها در سال ۲۰۱۵ به ۱٫۲ میلیارد دستگاه برسد. در حال حاضر، اسمارت فون ها، دو سوم تلفن های همراه موجود در دنیا را شامل می شوند و فروش تلفن های عادی (غیر هوشمند) در این بازه سه ماهه، نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است. برآورد شده است که ظرف مدت سه سال آینده، تلفن های عادی تنها ده درصد بازار را در اختیار داشته باشند. گارتنر پیش بینی کرده است که شرکت های فعال در این عرصه به سمت تولید تلفن هایی ارزان قیمت با پشتیبانی از LTE روی بیاورند.

خانم آنت زیمرمان، مدیر تحقیقاتی گارتنر گفته اند که انتظار می رود در مدت تعطیلات سال نوی میلادی، iPhone 6 و iPhone 6 Plus فروش بسیار خوبی داشته باشند. ولی نباید سهم شرکت های چینی و تولید کننده های محلی (به عنوان مثال GLX و DIMO در بازار ایران) را نادیده گرفت. ایشان همچنین ابراز داشته اند شرکت های چینی نیز به گسترده تر کردن فعالیت های فرامرزی شان در بازار های جدید چشم بسته اند.

0

چه آیکونی برای اپلیکشن ما مناسب است؟

یکی از نکات مهم در فروش موفق یک اپلیکیشن، انتخاب آیکون مناسب است.

با توجه به شرایط سخت حضور در صفحه اول مارکت های فروش اپلیکیشن، انتخاب و طراحی آیکون می بایست به صورتی انجام شود که از لحاظ بصری، توجه مخاطب را به خود جلب نماید.

رعایت شرایط سنی بازار هدف نیز ملاک مهمی است که گاهی به فراموشی سپرده می شود.

می بایست در نظر داشته باشیم که کاربران اپلیکیشن های ما از طریق گوشی تلفن همراه و تبلت، مارکت ها را مشاهده می کنند و گاهی اوقات سایز صفحه نمایش تلفن همراه آنها به اندازه ای است که جزییات مورد نظر ما در آیکون، قابل مشاهده نیستند.

عدم جذابیت یک آیکون می تواند منجر به از دست دادن مشتری شود.

فراموش نکنیم جایگاه آیکون برای اپلیکیشن می تواند به مثابه تیزر تبلیغاتی برای یک فیلم سینمایی باشد.

اپلیکیشن موبایل آفتابه کافه بازار

یکی از موفق ترین آیکون ها در طول یک سال گذشته، آیکون برنامه ی آفتابه است که با ایجاد تمایز فوق العاده، حس کنجکاوی هر کاربری را برمی انگیزد و این گام موفقی برای مرحله دعوت از کاربر به داخل اپلیکیشن است.

0