تولید اپلیکشن

مسابقه برنامه­ نویسی اندروید App Talent

مسابقه برنامه­ نویسی اندروید App Talent در راستای توسعه اپلیکیشن های فارسی و تشویق و ترغیب دانشجویان به فعالیت در این حوزه، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ توسط همراه اول و موبیرو برگزار می ­شود.

این مسابقه با حضور دانشجویان دانشگاه­ های سراسر کشور در دانشگاه تهران و با اهداف زیر برگزار خواهد شد:

  • شناسایی نیازهای جامعه و ارایه برنامه­ های کاربردی (اپلیکیشن) تلفن همراه جهت برآورده کردن این نیازها
  • ایجاد بستری جهت ارائه خدمات مالی و فرهنگی
  • جلب توجه اقشار دانشگاهی به فعالیت در حوزه برنامه ­نویسی تلفن همراه
  • گردآوری متخصصان حوزه تلفن همراه جهت به اشتراک‌ گذاری تجربیات و دانش
  • افزایش توان رقابت تیم‌ها و افراد به ویژه تیم‌های دانشجویی به منظور ارائه نرم‌افزارهایی با توان رقابت بین‌المللی
  • حمایت مالی و معنوی از آثار برگزیده

اولین مسابقه برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایل

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت www.apptalent.ir مراجعه کنید.

0

چاد مورتا، مردی که تنها با ۴ ساعت کار در هفته میلیونر شد.

چاد مورتا(Chad Mureta) یک کارآفرین، نویسنده، سخنران و مشاور است. او مدیر عامل شرکت امپراتوری اپلیکیشن است. مورتا بیش از ۴۶ اپلیکیشن تولید کرده است که بیش از ۳۵ میلیون بار در سراسر جهان دانلود شده است.

chad mureta seyedsadr.com

معرفی او را از زبان خودش بخوانید (برگرفته از مقدمه کتاب امپراطوری اپلیکیشن)

من این تجارت را از روی تخت بیمارستان شروع کردم در حالی که معلوم نبود زنده بمانم. تصادف وحشتناکی کردم و دو عمل جراحی سخت داشتم و ۱۸ ماه درد کشیدم تا خوب شدم. به جز کمک‌های بیمه، حدود ۱۰۰ هزار دلار هزینه های درمانم شد. در چاهی افتاده بودم که نمی‌دانستم چطور باید از آن خارج شوم. تا آن زمان در چند شرکت کار کرده و بیرون آمده بودم. آخرینش معاملات ملکی بود. ۱۸ ساعت در روز کار می‌کردم. دیگر کارمند نبودم، یک برده بودم. از بیمارستان که مرخص شدم فهمیدم آنقدر شانس داشته‌ام که به زندگی برگردم. تصمیم گرفتم از راه گذشته‌ام دست بردارم و راه جدیدی برای زندگی کردن پیدا کنم. به مرکز بازپروری رفتم که هم جسمم بهتر شود هم فکرم. در آنجا با ایده زندگی آزادانه آشنا شدم. یکی از دوستان خوبم مقاله ای درباره اَپ فروشی به من داد و گفت باید به این تجارت وارد شوم.  فهمیدم بیشتر اَپ فروش‌ها تیم‌های یکی-دو نفره هستند، با هزینه های کم و سودهای میلیونی. هنوز روی تخت بیمارستان بودم که ایده یک اَپ را کشیدم. سه هفته بعد ۱۸۰۰ دلار قرض کردم و وارد تجارت اَپ شدم. الآن سه شرکت تولید اَپ دارم و میلیون‌ها دلار پول. دو ماه بعد از راه انداختن شرکت، یکی از اَپ‌هایم ۳۰ هزار دلار سود کرد، ماه بعدش ۱۲۰ هزار دلار. تا الآن ۴۰ اَپ ساخته‌ام این اَپ‌ها بیشتر از ۳۵ میلیون بار دانلود شده‌اند. بیشتر از ۹۰ درصد اَپ‌هایم موفق بوده‌اند.

app empire seyedsadr.com

من هنوزم هم نمی‌دانم چطور باید اَپ را به روز کرد، کار را برنامه‌نویس‌ها می‌کنند و توزیعش با اپل و گوگل  است. من روی بازار تمرکز کرده‌ام و کارآفرینی می‌کنم تا شرکتم را هدایت کنم. هر روز که بیدار می‌شوم آیفونم را چک می‌کنم، صبحانه می‌خورم، یک ساعتی به برون‌سپاری کارهایم می‌پردازم، و بقیه روزم به استراحت و زندگی شگفت انگیزم سپری می‌شود.

متن کامل را می تونید از طریق کتاب که به زودی تولید می شود مطالعه نمایید.

0

چه آیکونی برای اپلیکشن ما مناسب است؟

یکی از نکات مهم در فروش موفق یک اپلیکیشن، انتخاب آیکون مناسب است.

با توجه به شرایط سخت حضور در صفحه اول مارکت های فروش اپلیکیشن، انتخاب و طراحی آیکون می بایست به صورتی انجام شود که از لحاظ بصری، توجه مخاطب را به خود جلب نماید.

رعایت شرایط سنی بازار هدف نیز ملاک مهمی است که گاهی به فراموشی سپرده می شود.

می بایست در نظر داشته باشیم که کاربران اپلیکیشن های ما از طریق گوشی تلفن همراه و تبلت، مارکت ها را مشاهده می کنند و گاهی اوقات سایز صفحه نمایش تلفن همراه آنها به اندازه ای است که جزییات مورد نظر ما در آیکون، قابل مشاهده نیستند.

عدم جذابیت یک آیکون می تواند منجر به از دست دادن مشتری شود.

فراموش نکنیم جایگاه آیکون برای اپلیکیشن می تواند به مثابه تیزر تبلیغاتی برای یک فیلم سینمایی باشد.

اپلیکیشن موبایل آفتابه کافه بازار

یکی از موفق ترین آیکون ها در طول یک سال گذشته، آیکون برنامه ی آفتابه است که با ایجاد تمایز فوق العاده، حس کنجکاوی هر کاربری را برمی انگیزد و این گام موفقی برای مرحله دعوت از کاربر به داخل اپلیکیشن است.

0